autoMODELY.eu


ÚvodNovinkyVaše zbierkyMagazínMúzeumEncyklopédiaLiteratúraDiskusiaE-shopBurzyLinkyKontakt

 

 

 

 

Hore

magazín


www.automodely.eu

 

Bezplatný online magazín pre všetkých zberateľov automodelov, nadšencov a obdivovateľov automobilu - zázraku vedy a techniky, výplodu najnovších poznatkov výskumu, medzníku histórie a zdroju inšpirácie. Vôňa benzínu nech sprevádza nášho čitateľa ...

 

Zrod magazínu

Yakamoto | 01.01.2013

Keď som niekedy v roku 2008 začal prevádzkovať túto stránku www.automodely.eu, mojim cieľom bola najmä prezentácia vlastnej zbierky a prípadne "nejaké" ďaľšie informácie pre návštevníkov webu. Po počiatočných technických problémoch, zdokonaľovaniu, resp. zjednoteniu dizajnu stránky som začal postupne narážať na otázku: "Čo ďalej ?". Veď databázu svojej zbierky si môžem robiť u seba v počítači a nepotrebujem na to internet.

Ako tak "dospievam", dochádzam k poznaniu starej to pravdy, že všetko chce svoj čas. Postupné dopĺňanie informácií užitočných pre všetkých zberateľov a fanúšikov automodelov, aktualizácia stránky a v podstate začínajúca komunikácia s čitateľom ma začínala baviť stále viac a viac. Dokonca niekedy viac ako zbieranie modelov. No trpel som nedostatkom kvalitných článkov a informácií, ktoré by som ponúkol surferom. Tento problém mi pomohol vyriešiť náš najväčší prispievateľ, autor článkov Encyklopédie automodelov, zberateľ, nadšenec automobilizmu, člen klubu SKZam a priateľ - Stano (MUDr. Stanislav Duba). Postupné pridávanie nových kapitol do encyklopédie ma napĺňa radosťou a moja zvedavosť a očakávanie ďalších odborných článkov sa neustále zvyšuje.

Sú tu však témy a články, ktoré nepatria do Encyklopédie, ale sú nie len podľa mňa zaujímavé pre všetky spriaznené zberateĺské duše. Veľmi dlho sme uvažovali, kam napríklad zaradiť článok o zinkovom more. Myslím, že sme sa rozhodli správne - tento článok patrí do Encyklopédie. Ale, po dlhších úvahách som dospel k názoru, že prišiel čas na spustenie tohto nášho nového automodelárskeho magazínu, ktorý môže absorbovať všetky rôznorodé, a predsa súvisiace témy do jedného celku. Súčasne týmto otváram priestor pre Vaše dobrovoľné príspevky, ktoré s radosťou a Vašim súhlasom (ktorý je potrebné uviesť do mailu) a samozrejme bez žiadneho honoráru :) zverejníme.

Ak sa rozhodnete prispieť do nášho spoločného magazínu, pošlite nám mailom Vaše články vo Worde + fotografie ako samostatné súbory.

Autozberateľ

 

Ako tak kráčam touto cestou,

teším sa i zbieram,

fotím i píšem,

som rád, že je nás viac,

som rád ...

 

Rád predávam i kupujem,

vymieňam a burzujem,

výstavy a múzeá,

či zrazy.

 

Rád čítam i študujem ...

V starej skrini,

z detstva knihu nájdem.

 

Je plná spomienok ...

 


TOPlist          Aktualizované 28. 06. 2015

          © designed yakaMOTO