autoMODELY.eu


ÚvodNovinkyVaše zbierkyMagazínMúzeumEncyklopédiaLiteratúraDiskusiaE-shopBurzyLinkyKontakt

 

 

 

 

Hore

magazín


www.automodely.eu

 

Bezplatný online magazín pre všetkých zberateľov automodelov, nadšencov a obdivovateľov automobilu - zázraku vedy a techniky, výplodu najnovších poznatkov výskumu, medzníku histórie a zdroju inšpirácie. Vôňa benzínu nech sprevádza nášho čitateľa ...

 

10.02.2013 - Burza "1:X" v Brne

Yakamoto | 10.02.2013 | Brno

Optimizmus, ktorým sme sa nakazili na nedávnej burze v Bratislave nás (Iva a mňa) doviedol až do ďalekého Brna. Skackajúca diaľnica asi už patrí ku koloritu cestovania do Prahy, a keďže Brno je po ceste, tak táto turistická atrakcia bola dožičená aj nám. Ale, keď si uvedomíme, že táto betónová cesta slúži svojmu účelu už X rokov bez zásadnej rekonštrukcie, napadne mi, či v čase krízy nie je lepšia takáto trvanlivá ďiaľnica ako plnotučná tichá a do piatich rokov zvlnená asvaltka ...  Ale, rôzny kraj, rôzny mrav. No vráťme sa z tejto slepej uličky.

Obr. 1 - Ponuka modelov bola pestrofarebná

Obr. 2 - Brnenská burzová atmosféra

Burzy "1:X modely áut + zberateľská literatúra a katalógy, motorky, lietadlá" v Brne organizuje Klub Přátel Techn. Muzea + SOAM - Modely Brno. Po rokoch som sa aj spolu s kamarátom Ivom ocitol na burze v Brne. Musím pochváliť skutočnosť, že predávajúcich aj kupujúcich bolo viac ako som si pamätal z minulosti. Z ľútosťou však musím konštatovať, že kríza dorazila aj na Moravu a Čiech. Obchodov som urobil proklatě málo - dva. Jedno auto som predal a jedno kúpil. Ťažko zohnateľný model od firmy IXO - Lamborghini Countach LP 5000 Quattrovalvole 1988 mi urobil radosť trikrát. Prvýkrát, keď som ho zočil, druhýkrát, keď som ho kúpil a tretíkrát, keď som ho doma pod lampou obzeral a fotil.

Obr. 3 - Moje nové Lambo - Lamborghini Countach LP 5000 Quattrovalvole 1988 od firmy IXO models (Mierka 1:43)

Smolu, pre ktorú si túto burzu zapamätá moja lakomá duša, som mal, ale len malilinočkú. Stratil som 100-vku českých. Nech urobí radosť nálezcovi. Keď som bol ešte malý chlapec, okolo 5 - 6 ročný, našiel som na ulici sto československých korún. Obrovská radosť z nálezu, bežal som sa domou hneď pochváliť. Mama mi dovolila, aby som si tú 100-vku nechal. A brat, ten, keď ju zbadal, zasvietili mu očičká a ponúkol mi kúpu storočia - jeho digitálky. Šťastne som vtedy súhlasil ...

Obr. 4 - Prišli aj slovenský obchodný partneri ...

Obr. 5 - ... aj zo svojou zaujímavou ponukou

Obr. 6 a 7 Časopisový Panhard CD Coupé - 1962 (Mierka 1:43)

 

Takmer som kúpil ešte jeden veľmi zaujímavý model z francúzkej časopisovej edície - Panhard CD Coupé - 1962. Váhal som a ... po chvíli mi ho vyfúkol náš Stano ...  Ja ako špecialista na modely coupé som ostal, aj so svojou lakomosťou, len pozerať. Je to jednoduchý krásny časopisový model. Ešte sa poňom asi poobzerám.

Taký bol náš spoločný výlet s Ivom.

A čo najbližšie ?

Asi sa opäť vyberieme do Prahy.

Alebo ?

Obr. 8 - Ponuka modelov pri susednom stole

Obr. 9 - A čo to tu vidíme - Fiat 500 L.E. 2016 pcs. od firmy Minichamps (Mierka 1:43)

Obr. 10 - Aj táto raritná stará hračka bola v predaji

Obr. 11 - Limitovaný Mercedes Benz 300 SL Roadster (M 1:43)

Obr. 11 - Tak sme sa tu mali ...

Obr. 12 - Ešte raz Lamborghini Countach LP 5000 Quattrovalvole 1988 od firmy IXO models (Mierka 1:43)

 


TOPlist          Aktualizované 28. 06. 2015

          © designed yakaMOTO