autoMODELY.eu


ÚvodNovinkyVaše zbierkyMagazínMúzeumEncyklopédiaLiteratúraDiskusiaE-shopBurzyLinkyKontakt

 

 

 

 

Hore

magazín


www.automodely.eu

 

Bezplatný online magazín pre všetkých zberateľov automodelov, nadšencov a obdivovateľov automobilu - zázraku vedy a techniky, výplodu najnovších poznatkov výskumu, medzníku histórie a zdroju inšpirácie. Vôňa benzínu nech sprevádza nášho čitateľa ...

 

AIMS Models - Graf Weckerle a Hamann Ferrari 599 GTB 1:43

Lubo+ | 14.03.2013

Nemecká firma Graf Weckerle Imperialwagen sa pohrala s úpravou modelu Ferrari 599 GTB Fiorano v programe Comte Noir. Výsledkom je vraj Fiorano s temnou dušou ...  Zvláštna čierna farba karosérie, znížený podvozok, karoséria doplnená o zadné krídlo a nádherné zliatinové 21 palcové disky, ktoré sú nenapodobiteľné. Interiér má tiež viditeľné úpravy a je vyhotovený v dvoch tónoch antracitovej farby. Pôvodný motor vďaka dvom kompresorom má výkon 835 koní!

Obr. 1 - Ferrari 599 GTB Fiorano - Graf Weckerle (AIMS Models, 1:43)

Obr. 2 - Ferrari 599 GTB Fiorano - Graf Weckerle (AIMS Models, 1:43)

Tiež nemecká firma Hamann sa zamerala u Fiorana hlavne na aerodynamickú optimalizáciu karosérie, ktorej dominantou je zadné krídlo a spodné lišty. Pekné sú aj 21 palcové zliatinové disky. Interiér je až na použité sedadlá bez zmien. Motor má zvýšený výkon o cca 53 koní, ale len zásluhou vyladeného výfukového potrubia. Rezinový špecialista AIMS Models má vo svojom výrobnom programe modely týchto Fiorán v mierke 1:43.

Ide o limitované stokusové série modelov, ktorých exkluzivitu dopĺňa kvalitná vitrína s vyvýšenou kožou obtiahnutou spodnou časťou. Modely už na prvý pohľad pôsobia veľmi dobre - výborný lak, veľmi čistý a bezchybný finiš. Tu sa veru nič časom neodlepí! Proporčne a v detailoch výborné tiež. A pri pohľade na čierneho Grafa mám vždy akési modelárske ,,mrazenie,, ...  A to najpodstatnejšie na záver. Pre modely bola použitá vlastná forma! Môžem to potvrdiť po porovnaní so základným 599 GTB od Looksmartu a s 599 HGTE od MakeUP/Eidolon.

Obr. 3 - Ferrari 599 GTB Fiorano - Hamann (AIMS Models, 1:43)

Obr. 4 - Ferrari 599 GTB Fiorano - Hamann (AIMS Models, 1:43)


TOPlist          Aktualizované 28. 06. 2015

          © designed yakaMOTO