autoMODELY.eu


ÚvodNovinkyVaše zbierkyMagazínMúzeumEncyklopédiaLiteratúraDiskusiaE-shopBurzyLinkyKontakt

 

 

 

 

Hore

magazín


www.automodely.eu

 

Bezplatný online magazín pre všetkých zberateľov automodelov, nadšencov a obdivovateľov automobilu - zázraku vedy a techniky, výplodu najnovších poznatkov výskumu, medzníku histórie a zdroju inšpirácie. Vôňa benzínu nech sprevádza nášho čitateľa ...

 

Internacional Oldtimer Messe Tulln 2013

Yakamoto | 26.05.2013 | Tulln un der Donau

Tohtoročná medzinárodná výstava oldtimerov - Internacional Oldtimer Messe Tulln, ktorá sa konala v dňoch 25 - 26.05.2013, opäť nesklamala. Výstava v susednom Rakúsku predstavuje vrchol sezóny pre mnoho zberateľov a obdivovateľov automobilov ako aj zberateľov automobilových modelov v tomto teritóriu. Nádherné autá, najmä oldtimery, aukcie a široká ponuka automodelov je to, čo láka nás - zberateľov.

Obr. 1

Silný studený vietor sa nám preháňal po krížoch, ale my sme svoje fotoaparáty nezložili - bojovali sme až do poslednej kvapky elektrickej energie v akumulátoroch našich fotostrojov. Predpoveď počasia nám nedávala veľké nádeje, a preto sme neváhali využiť prekvapenie - slniečko, ktoré si prehŕňalo mraky v túžbe - uvidieť čo najviac z tejto pozemskej krásy. V obave pred príchodom dažďa sme si rýchlo stanovili plán - využijeme počasie a najprv sa budeme venovať exponátom umiestneným vonku.

Obr. 2

Obr. 3

Obr. 4

 Obr. 5

Naša zostava bola tento rok silná - museli sme prísť dvoma autami. Rýchla rota, ktorá si stanovila odchod na 14:30 hod. mala čo robiť. Marek, Miška a Paťo to mali ťažké ...

Za to my - Ivo a Ja sme naplánovali odjazd až na 18:00. Mali sme viac času a viac kľudu si pozrieť celé výstavisko so všetkými exponátmi. Urobili sme mnoho fotografií ...

Obr. 6

Obr. 7

Obr. 8

Obr. 9

 Obr. 10

Obr. 11

 Obr. 12

Využili sme všetok čas do poslednej sekundy. Prestávky boli minimálne, jedli a pili sme počas jazdy. Len kávičku sme si vychutnali bez pohybu. Tieto autá už na našich uliciach nestretneme (Maserati Bora, Auto Union, DKW, Porsche 356, MGB, celá kolekcia Aston Martinov a mnoho ďalších). Tu som si uvedomil, že raritou sa stávajú aj naše Škody 110R Coupé a samozrejme Tatry 603.

Obr. 13

Obr. 14

Obr. 15

Obr. 16

Ďalšou raritou bol automobil De Lorean DMC. Potom sme tu našli Austiny, Triumphy, či dokonca Sunbeamy. Mercedes, či BMW sme vnímali ako bežný kolorit.

Obr. 17

Obr. 18

Obr. 19

Obr. 20

Ale únava prichádzala aj na nás ...  Trochu sme oddýchli, vypili kávičku predávanú priamo z trojkolky (riadna šleha) a bojovali sme ďalej. Ešte nás čakalo také malé finále - ponuka predajcov automodelov. Opäť sme podľahli ponuke.

Obr. 21

Obr. 22

Obr. 23

 Obr. 24

Obr. 25

 Obr. 26

Obr. 27

Vonku sme si museli dávať veľký pozor, zbraň sme mali vždy pripravenú. V každom kúte tu číhali Jaguáre a skoro nám bola osudná aj jedna Cobra.

Z posledných síl sme si pozreli zvyšné exponáty, vyprázdnili sme jedlo z batohov, naložili nakúpené modely a vybrali sme sa na spiatočnú cestu. Vydarená akcia nás bude ešte dlho hriať na duši. Odporúčame ...

Obr. 28

Obr. 29

 Obr. 30

Obr. 31

 Obr. 32

Obr. 33

 Obr. 34

Obr. 35

Obr. 36

Obr. 37

Obr. 38

 


TOPlist          Aktualizované 28. 06. 2015

          © designed yakaMOTO