autoMODELY.eu


ÚvodNovinkyVaše zbierkyMagazínMúzeumEncyklopédiaLiteratúraDiskusiaE-shopBurzyLinkyKontakt

 

 

 

 

Hore
Ďalšie foto

magazín


www.automodely.eu

 

Bezplatný online magazín pre všetkých zberateľov automodelov, nadšencov a obdivovateľov automobilu - zázraku vedy a techniky, výplodu najnovších poznatkov výskumu, medzníku histórie a zdroju inšpirácie. Vôňa benzínu nech sprevádza nášho čitateľa ...

 

Donau Masters 2013 - (Ulm - Budapešť)

Yakamoto | 06.07.2013 | Bratislava

Vrátime sa k jednej vydarenej medzinárodnej bratislavskej akcii, ktorá sa konala dňa 06.07.2013 - Donau Masters 2013. Za tip ďakujem kamarátovi Ivovi. Po celodennej práci na záhradke, vyvenčení mojich dvoch detičiek som zmobilizoval všetky svoje zvyšné sily a ozlomkrky som sa ponáhľal do starého mesta k hotelu Carlton, kde sa nachádzal Cieľ podujatia. Problémy s parkovaním ma zdržali ďalších 15. minút. Celý nervózny som sa presúval z Medenej ul., kde som zaparkoval svoje auto. Určite som zmeškal väčšinu áut ! Podľa mojich info mali prvé autá prichádzať o 17:00 hod. Mojich 17:45 neznelo nádejne ...

Obr. 1 - Prichádzajú prvé autá ...

Našťastie ma usmiaty Ivo privítal s informáciou, že ešte nič neprišlo. Ľudí bolo tak akurát, počasie zamračené, obával som sa, či nespŕchne. Centrum Bratislavy bolo pripravené. A za necelých 10. minút sme zbadali sprievodný Mercedes a začali prichádzať prvé autá.

Obr. 2 - "Nevýhodou" automatického režimu moderných digitálnych fotoaparátov je automatické zaostrovanie ...

Na miesto večere po celodennej ťažkej práci som pobehoval zo svojim foťákom po meste a "strielal" som jednu fotku za druhou. Niekedy ma zaujali autá a niekedy ich obdivovatelia. Najmä také zahraničné "týpky" (pre množstvo záberov sa sem nezmestili).

Obr. 3 - A vytvorila sa nám kolóna ...

Nádherné oldtimery nadchli všetkých domácich, ktorí na túto akciu čakali, ale aj tých, ktorí boli v centre nášho hlavného mestečka náhodou, za kávou, na rande, či len tak ...  Aj zahraničný turisti cvakali fotoaparátmi, a keď som si nedal pozor, hneď som mal v zábere nejakú japonskú turistku. Ale tak to má byť.

Obr. 4 - A prišli medzi nás aj zo dve Ferrari ...

A čím viac sa nám plnilo naše Hviezdoslavove námestie krásnymi autami, svitala nám nádej aj na zlepšenie počasia. Prebleskujúce slnečné lúče hladili plechové tátoše a zo zachmúreného dňa vznikal krásny letný a dokonca aj slnečný večer. Čím viac prichádzalo anglánov, tým bolo teplejšie.

Obr. 5 - Austin Healey

Obr. 6 - Triumph

Obr. 7 - A ešte jeden ťažký frajer ...

Prichádzali ďalšie a ďalšie kúsky. Po krátkej odmlke sa dovalili ďalšie. Cestujúci (pretekári ?) po prejazde cieľom, ktorý bol pred hotelom Carlton, zaparkovali na námestí (zastavená bola aj električková doprava). A mohli sme si autá ešte poobzerať i vyfotiť v stabilnej - stojacej polohe.

Obr. 8 - Mercedes Benz 190 SL

Obr. 9 - Rolls-Royce sa nám tu valil aj zo svojou panenkou na chladiči

Obr. 10 - Zaujímavý exemplár bol áj tento netradičný Jaguár

Každý fotil tým, čo mal po ruke, hoci všetci už asi dobre vieme, že také foto z mobilu nestojí za veľa. Ale na použitie v rámci mobilnej komunikácie určite stačí. A najdôležitejší je predsa ten úsmev na perách ...

Obr. 11 - Obdivovatelia ...

Cez cieľovú rovinku postupne prefrčali všetci pretekári. Niektorí spolu - jazdci, fajčiaci neznámy matroš, dokonca pred cieľom vypadli zo svojho (samozrejme spolujazdcovho) sedadla, väčšina vodičov nám kývala a dve usmiate jazdkyne si úlohu pred cieľom rozdelili asi podľa zásluh - jedna šoférovala s úsmevom na tvári, druhá tlačila zdochýnajúceho Miníka. Dokonca aj dvaja arabský šejkovia prehrmeli na svojom Medveďovi.

Obr. 12 - Cieľová rovinka

Obr. 13 - Parkovanie na námestí ... (Borgward Isabella Coupé)

Obr. 14 - VW Karmann Ghia Coupé

Po príchode všetkých vozidiel a ich zaparkovaní na námestí sme mail cca hodinu na obdivovanie a fotenie. Neskôr ich majitelia začali preparkovávať do podzemnej garáže pod námestím. A pomaly bol čas na odchod. Pre tých, čo chcú vidieť ešte viac som umiestnil ďalšie foto TU.

Mám rád takéto akcie ...

Obr. 15 - Do you speak Engklish ?

Obr. 16 - Plné námestie potešilo nejdného automobilistu

Obr. 17 - Fotograf Ivo v plnom nasadení ...

 

 


TOPlist          Aktualizované 28. 06. 2015

          © designed yakaMOTO