autoMODELY.eu


ÚvodNovinkyVaše zbierkyMagazínMúzeumEncyklopédiaLiteratúraDiskusiaE-shopBurzyLinkyKontakt

 

 

 

 

Hore

magazín


www.automodely.eu

 

Bezplatný online magazín pre všetkých zberateľov automodelov, nadšencov a obdivovateľov automobilu - zázraku vedy a techniky, výplodu najnovších poznatkov výskumu, medzníku histórie a zdroju inšpirácie. Vôňa benzínu nech sprevádza nášho čitateľa ...

 

Internacional Oldtimer Messe Tulln 2014 - Časť I.

Yakamoto | 24.05.2014 | Tulln un der Donau

Aj tento rok sme sa vybrali na najväčšiu medzinárodnú výstavu oldtimerov v našom regióne - Internacional Oldtimer Messe Tulln. Akcia sa opäť konala v máji (lásky čas), a to v dňoch 24 - 25.05.2013.

Ale poďme pekne od začiatku. Na akciu sme sa pripravovali (aspoň duchovne) pomaly jeden rok - začali sme sa tešiť už od minulého roku. Naša výprava bola poctivo pripravovaná, fotoaparáty sa nabíjali celú noc, lepenie lepeňákov prebiehalo už deň vopred a sporili sme už mesiace, keďže bolo potrebné mať aj nachystané nejaké groše na prípadné nepredvídané výdavky. Rozhodnutia o skladbe a počte posádok padli až na poslednú chvíľu.

Obr. 1 - Jedna z prvých foto v areály výstaviska

Počasie bolo neisté a najmä vrtkavé - chvíľu slnko, chvíľu mráz ..., pardon búrka ako hrom, napršalo plný dom. Tento-krát som si predsavzal, že budem fotiť len vybrané kúsky, ktoré naozaj stoja za to. A ?   Nafotil som vyše 300 fotiek, ktoré som do dnešného dňa triedil, upravoval, komprimoval a znova triedil a ...

Naše problémy začali hneď z rána. Napriek ročnej príprave, skorému vstávaniu (plánovaný odjazd z BA o 8:00 hod.), sme ratovali nášho hlavného navigátora - Mareka. Ešte, že sme mali doktora na telefóne. Zapamätal som si jednu nezvyčajnú odbornú radu na seknuté kríže:

- Zaves sa na zárubeň a kop nohami !

na túto radu sme dostali po dlhšej odmlke protiotázku:

- Mám byť k zárubni čelom, alebo chrbtom ?

Potom sme začuli v telefóne silné "zaprašťanie" ...

Následne prebehlo nejaké to poradenstvo ohľadom použitia vhodného lieku proti bolesti, trocha meškania (skoro hodinu !) a  vyrazili sme do susednej cudziny. Cesta mimo diaľnice nám dopriala dostatok času na obhliadku Viedne a jej okolia. Bolo to síce všetko krásne a zaujímavé, ale budúci rok sme sa rozhodli použiť opäť diaľnicu.

Príchod na akciu sme datovali na 11:30 hod.. Našťastie sme boli všetci pripravený obetovať tejto akcii celý deň a do 18:00 hod. bol ešte dostatok času na prehliadku. Prvé fotky začali padať už na parkovisku. Takto sa tam dnes ani nedostaneme - preblesklo mi hlavou. Potom som začal fotiť aj Ja a zdržal som všetkých o ďalších 5 minút.

Obr. 2 - Začali sme fotiť už na parkovisku ...

Obr. 3 - A tento fešák od VW sa nedal obísť

Obr. 4 - Parkovali tu modely od MEBETOYSu

 Obr. 5 - Alfa Romeo z čias, keď filmovali Catániho

Obr. 6 - Mini v nádhernej zelenej metle

 Obr. 7 - S nápaditou ŠPZ-tkou

Obr. 8 - Mazda 1500

 Obr. 9 - Krásne spracovaný japonský voz (AUDI 100 ?)

Obr. 10 - Fiat 131 ABARTH rally

 Obr. 11 - Červený taliansky diabol

Obr. 12 - Auto Union vyzerá nádherne naživo

 Obr. 13 - A aj vo vitríne (Minichamps 1:43)

Nikdy si neberte na takúto, alebo podobnú akciu, nové topánky. Čo ako boli pohodlné, aj tak mi večer po celodennej túre moje nohy zdobili dva parádne otlaky. Ale to som stále dopadol lepšie ako seknutý Marek.

Takže, vrátme sa späť do Tullnu. Nádherné oldtimery nebudem popisovať svojim pochabým písomným prejavom. Na to sú najlepšie fotografie, a keďže zopár pekných foto môj aparát (bez mojej veľkej pomoci) zrobil, tak ich tu na tomto bielom súkne rozprestriem.

Obr. 14 - Tento Mercedes sem prišiel od susedov z Českej Republiky

Obr. 15

Obr. 16

Obr. 17

 Obr. 18

Obr. 19

 Obr. 20

Obr. 21

 Obr. 22

Obr. 23

 Obr. 24

Obr. 25

Samé krásne automobily, jeden vedľa druhého, nevieš, kde oči nechať. Môj canón ma opäť nenechal v štichu, tento raz som maximálne využíval automatický režim a výsledok je možno lepší (asi určite), ako keby som sa snažil. Aj slniečko pomáhalo - väčšiu časť našej prehliadky nám svietilo, aj dážď nás pokropil, keď hrozivé mraky zatiahli celú oblohu. Keď sa To k nám hnalo, aj tajfún by súdny človek predpovedal. S prvými kvapkami sme zrýchľovali chôdzu, a potom keď dážď zosiloval - už behom sme sa presunuli do najbližšej haly, kde sme úspešne pokračovali v pátraní ...

Obr. 26

Obr. 27

Obr. 28

Obr. 29

Obr. 30

Obr. 31

Obr. 32

Cestou naspäť sme bojovali s navigáciou. Jej obľúbená trasa nás smerovala bez známky na diaľnicu. Tak sme to zvrtli, vošli sme späť do mesta a váhavo naberali smer. Stano vraví - ideme na východ, to je dobre. A nesmelo sme pokračovali ďalej. Základný inštinkt bol však správny. Asi budeme chodiť na takéto cesty s kompasom.

Pred Viedňou sme ostali trčať v riadnej zápche. Zdržali sme sa aspoň pol hodinu. Príčinou bol silný lejak, ktorý zatopil jeden úsek cesty. Všade samá voda, požiarne čerpadlá, bahno ...   Cez Viedeň sme prešli sťa priamkou, bez zdržania.

Obr. 33

Obr. 34

Obr. 35

 Obr. 36

Obr. 37

 Obr. 38

Obr. 39

 Obr. 40

Obr. 41

 Obr. 42

Obr. 43

Akciu môžme hodnotiť len maximálnimi známkami. Rozsahom vystavovaného materálu, kvalitou vystavovaných automobilov, širokou ponukou náhradných dielov a aj automodelov, organizáciou, dostupnosťou - cca 100 km z Bratislavy je to To najlepšie, čo sa dá vidieť, skúsiť v našom okolí. Za rok 2014 udeľujeme Internacional Oldtimer Messe Tulln rating AAA+.

Obr. 44

 Obr. 45

Obr. 46

 Obr. 47

Obr. 48

 Obr. 49

 

TULLN 2014

 

Hlad po autách utíšili,

lepeňákmi bruchá zalepili,

kávičkou potúžili,

vodičkou osviežili,

nohami prepletali,

foťáky zodrať chceli.

 

Kompas v hlave,

navigácia v aute,

auto špinavé,

otlak na nohe,

noha na plyne,

kríže seknuté.

 

Obr. 50

Pokračovanie tejto našej fotoreportáže nájdete TU ...

 


TOPlist          Aktualizované 28. 06. 2015

          © designed yakaMOTO