autoMODELY.eu


ÚvodNovinkyVaše zbierkyMagazínMúzeumEncyklopédiaLiteratúraDiskusiaE-shopBurzyLinkyKontakt

 

 

 

 

Hore

magazín


www.automodely.eu

 

Bezplatný online magazín pre všetkých zberateľov automodelov, nadšencov a obdivovateľov automobilu - zázraku vedy a techniky, výplodu najnovších poznatkov výskumu, medzníku histórie a zdroju inšpirácie. Vôňa benzínu nech sprevádza nášho čitateľa ...

 

Navštívili sme burzu BRNO 1:X

Yakamoto | 15.06.2014 | Brno

Zbieranie automodelov je typický zimný šport. V letných mesiacoch dostávajú prednosť iné záujmy a koníčky - napr. záhradkárčenie, pobyt na kúpaliskách, či len posedenia v kruhu rodiny, priateľov a známych, ďalej sú tu letné dovolenky a pod.. Takže posledná akcia tejto zimnej sezóny sa konala dnes v susednej Českej Republike na území Moravy v krásnom meste Brno pod názvom BRNO 1:X.

Obr. 1 - Ponuka vláčikov u dvoch sympatických burzovníkov

Ponuka modelov - autíčok i vláčikov bola slušná, návštevnosť na toto letné obdobie nadpriemerná, organizácia ako vždy na 100 %. Niečo sme predali, niečo kúpili, dokonca sme opäť aj vymieňali. Výmenné obchody mám rád, obe zmluvné strany neminú žiadne peniaze a získajú niečo do svojej zbierky za niečo, čo z nej vyradili. Takto nám vypadnú pri obchodovaní kurzové straty a pod..

Obr. 2 - Ponuka modelov zo Slovenska

Obr. 3 - Bohatá ponuka blistrových modelov nechýbala

Výhodou podobných podujatí je, že nikdy neviete na čo narazíte. Niekedy tu na Vás čaká model, ktorý už roky zháňate a zrazu sa na Vás usmieva z kopy autíčok práve On. Cena vstupného vo výške 30 Kč je naozaj prijateľná ako aj cena 100 Kč za prenájom jedného stolu. A nás to predsa baví ...

Výhodou oproti internetovým nákupom je, že vidíte to čo kupujete. Fotky niekedy nedokážu zachytiť drobné poranenia niektorých modelov, a potom, keď ich už máte doma, je to celé zdĺhavé a komplikované. Riešiť s predajcom prípadné reklamácie je často na dlhé lakte. Ďalej, na burze je vždy priestor na dohodu o cene a prípadné návrhy na výmenu tiež nie sú vždy odsúdené na neúspech.

Obr. 4 - Niečo z ponuky I.

Obr. 5 - Niečo z ponuky II.

Obr. 6 - Niečo z ponuky III.

Obr. 7 - Niečo z ponuky IV.

Obr. 8 - Niečo z ponuky V.

Počasie nám prialo, porozprávali sme, vypili kávičku v kantíne, poobzerali sme všetky modely do posledného a niečo sme aj kúpili. Niekedy sú tieto burzy viac stretnutím spriaznených duší, než priestor na uzatváranie obchodov. Teda, podľa môjho názoru - vždy !

Rád týmto pripomeniem, že aj u nás na Slovensku mávame výmenné stretnutia - burzy, ktoré sa pravidelne konajú na Mladej Garde (Jedáleň v Študentskom domove) v Bratislave. Najbližšia burza bude v Bratislave, a to v sobotu 27.09.2014. Viac informácií získate na stránke www.burzy.sk .

Obr. 9

Obr. 10

Obr. 11

Obr. 12

 


TOPlist          Aktualizované 28. 06. 2015

          © designed yakaMOTO