autoMODELY.eu


ÚvodNovinkyVaše zbierkyMagazínMúzeumEncyklopédiaLiteratúraDiskusiaE-shopBurzyLinkyKontakt

 

 

 

 

Hore

magazín


www.automodely.eu

 

Bezplatný online magazín pre všetkých zberateľov automodelov, nadšencov a obdivovateľov automobilu - zázraku vedy a techniky, výplodu najnovších poznatkov výskumu, medzníku histórie a zdroju inšpirácie. Vôňa benzínu nech sprevádza nášho čitateľa ...

 

Tip na výlet - Múzeum hračiek v Prahe

Ivo | 28.06.2014 | Praha

Obr. 1

Minulý víkend sa Ivo vybral do susednej Prahy. Opýtali sme sa ho, čo tam robil:

Počas navštevy Prahy (a predstavenia TOP GEAR LIVE ...) som zablúdil aj do múzea hračiek. Je situované priamo v areáli Pražského hradu na dvoch poschodiach historickej budovy, ktorá susedí priamo zo Zlatou uličkou. Z okien múzea je na ňu dokonca dobre vidieť. Pri vstupe v malom výklade láka k návšteve niekoľko starých autíčok Schuco.

Tak som neodolal. Vstupné je 70 Czk, čo je celkom prijateľné. Plagát pred vstupom tvrdí, že je to najvačšia zbierka hračiek v Európe aj na svete. Neviem to posúdiť, ale nezdá sa mi to reálne. Pre nás chlapcov je zaujímavé len jedno poschodie, nakoľko druhé je venované Barbie bábikám. Aj s toho jedného veľkú časť zaberajú bábiky, medvede a nabytok. Ale aj tak to stojí za videnie, je tu množstvo vláčikov, autíčok a inej techniky, hlavne Nemeckej produkcie predvojnového obdobia. Čo mi chýbalo, je absolútna absencia ČS hračiek - takže, ak niekto chce vidieť naše staré autíčka a vláčiky, tu ich nenájde !  Pre ilustráciu pripájam zopár foto.

Obr. 2

Obr. 3

Obr. 4

Obr. 5 - Ivo stihol aj návštevu predajne MACmodel

Obr. 6

 


TOPlist          Aktualizované 28. 06. 2015

          © designed yakaMOTO