autoMODELY.eu


ÚvodNovinkyVaše zbierkyMagazínMúzeumEncyklopédiaLiteratúraDiskusiaE-shopBurzyLinkyKontakt

 

 

 

Hore
Novinky 2018
Novinky 2017
Novinky 2016
Novinky 2015
Novinky 2014
Novinky 2013
Novinky 2012
Novinky 2011
Novinky 2008-2010

Archív noviniek 2013


27.11.2013 - Pokračovanie našej Encyklopédie prináša ďalšiu kapitolu na témou IXO Models. Kapitola 021 Automodely série IXO Museum (časť III.) už čaká na prečítanie ...

Ďalej sme upravili členenie v našom Fóre, kde sme pridali jednu zaujímavú oblasť - Angličáky. Tu by sme mohli rozvíjať témy ako: Matchbox, Dinky, Mebetoys, Majorette, Norev, Corgi, Schuco, Marklin, Polistil, Solido a pod..

A ešte chcem poďakovať našemu najaktívnejšiemu členovi diskusie - Lubovi+ za jeho zaujímavé príspevky. Mojim zbožným prianím je, aby sa takéto zaujímavé informácie s takými krásnymi fotkami objavovali na našom Fóre.

03.11.2013 - Posledné nákupy cez renomované nemecké e-shopy ma sklamali. Model Renault R8 Gordini 1964 v limitovanej edícii 744 kusov od firmy Minichamps za 35 € nemá právo takto vyzerať. Veď to nie je žiadny lacný blistrový model z výpredaja !!!

Neviem, či klesá kvality u našich čínskych výrobcov, alebo na to už aj nemci s..ú. Vady, ktoré sa objavujú na dodaných modeloch svedčia o nulovej výstupnej kontrole tovaru. A keď pri reklamácii dodajú opätovne d......ý model, tak si začínam myslieť, že sa stávajú nepotrebným článkom v obchodnom reťazci modelového biznisu. Stačí, aby ich naši čínsky bratia vynechali z hry, a budeme nakupovať priamo U číňana.

27.10.2013 - Modellbau Messe 2013 máme za sebou, ľudí bolo menej, veľtržníkov tiež, ale veď boli sme v piatok, v pracovný to deň. Až na parkovanie samý úspech, videli sme, kúpili sme, aj káva bola dobrá, len ten vzácny odkaz za stieračom ...   Budúci rok budem parkovať v garáži, bude to lacnejšie.

A ešte jeden zaujímavý model som konečne odfotil a hodil na stránku: Jaguar XJ220 gold metallic 1993 v limitovanej edícii 5000 ks od firmy DetailCars. Inšpiroval som sa pri čítaní našej Encyklopédie a našiel som ho až v ďalekom Holandsku - u Armanda. V zbierke ho mám už dlhšie, len som nemal čas na foto.

06.10.2013 - Blíži sa nám Modellbau-Messe 2013 vo Viedni. Tohto roku sa koná v dňoch 24 - 27.10.2013. Tento "povinný" veľtrh u našich západných susedov sa patrí navštíviť. Uvidíme, čím nás prekvapia tento rok.

28.09.2013 - Dnešná Burza automobilových modelov v Bratislave na Mladej Garde prekonala všetky moje očakávania. Všetky stoly boli obsadené, noví predávajúci, noví návštevníci ako aj my "pravidelní" - pomohli tomuto stretnutiu vytvoriť tú pravú atmosféru. Bola to jedna z najlepších búrz posledných rokov. Tak Dovidenia na tej budúcej ...

09.09.2013 - V kapitole 020 Automodely značky IXO Models (časť II.) našej Encyklopédie nadviažeme na predošlú 1. časť rozprávania o autominiatúrach čínskej značky IXO Models, predstavíme si nedávno minulú a súčasnú ponuku z produkcie ich výrobcu (ktorý mimochodom patrí medzi najväčších producentov automodelov na svete) a povieme si niečo aj o ich cenách. Ako sme už uviedli, automodely ixo sú vyrábané vo viacerých sériách, ktoré vo formáte „en miniature“ predstavujú interesantný prierez staršou i súdobou paletou významných typov cestných osobných, závodných a ...

21.07.2013 - Konečne som si poupratoval modely v Mojej zbierke. Mnoho odišlo a zopár som ich doplnil. Napríklad aj o modely od firmy Starline (zlákali ma akciové ceny na MCW). Síce som si s nimi musel preskákať zopár reklamácií, ale už je to za mnou. Model Lancia Flaminia Coupe 3B grey metallic - Internantional Toy Fair 2008 je jedným z nich. V podstate bol prvým Starlinom, ktorý som akceptoval a po ňom som nabral odvahu aj na ďalšie (napr. nádherné Lamborghini 350 GTV 1963).

20.07.2013 - Po dlhšiom čase som nabral energiu a niečo vytvoril na stránke. Dva nové príspevky pribudli do nášho Magazínu. Jeden spáchal Ivo - Objavovanie Talianskeho automobilového raja - Časť 2. Ferrari.

A jeden som popáchal aj Ya - Donau Masters 2013 - (Ulm - Budapešť).

Medzičasom nám zlyháva kvalita dodávok z MCW (jedna reklamácia za druhou). Dúfam, že sa polepšia.

14.06.2013 - Náš odborník na Mercedesy - Ivo sa tentokrát nechal inšpirovať krvavou konskou silou prezentovanou známymi talianskymi automobilmi značiek Lamborghiny a Ferrari na veľkolepej akcii v ďalekom Taliansku.

Viac sa dozviete v novom Ivovom príspevku (link) do nášho magazínu

01.06.2013 - V dňoch 25-26.05.2013 sa konala medzinárodná akcia Internacional Oldtimer Messe v susednom mestečku Tulln un der Donau. Zúčastnili sme sa aj my (link).

31.05.2013 - IXO Models - to sú kvalitné kovové modely, ktoré svojim spracovaním a pomerom cena/kvalita presvedčili mnohých zbarateľov. Preto ďalšia kapitola ENCYKLOPÉDIE poteší ...  Je to tu: 019 Automodely značky IXO Models (časť I.)

01.05.2013 - Dnes je 1. máj, krásny čas, na cestách sa preháňajú Tatrovky na svojom X-tom ročníku Prvomájovej Veterán Tatra  Rely Bratislava. Ďalším príspevkom nášho oborníka na Ferrari - Luba+ je článok - Looksmart – Ferrari 410 Super America 0721SA.

Krásny čas láka do prírody a vidieť to aj na aktualizáciach tejto stránky. Ale kto by ostrihal stromy, pokosil záhradu a najmä vyvenčil detičky ...

29.03.2013 - V Encyklopédii sa tentokrát budeme venovať automodelom značky MOTORART. Ďalšia kapitola je spracovaná opäť našim neúnavným autorom - MUDr. Stanom Dubom. Poďme sa na ňu pozrieť: 018 Automodely značky MOTORART .

24.03.2013 - Ferrari F12 Berlinetta Motor Show Geneva 2012 v mierke 1:43 a vo farbe rosso berlinetta. A súboj titanov! Proti sebe stáli modely od Looksmartu a BBR!

20.03.2013 - Na potulkách po Slovensku som sa práve presúval služobným Pasákom rozmýšľajúc, čo ma ešte cez deň čaká, keď tu zrazu - zazrel som krásny sklenník ...

16.03.2013 - Počas nášhu pražského výletu sme s Ivom nazreli aj do Národního Technického Muzea v Prahe. Krásna budova, nádherná expozícia a tie exponáty - to stálo za návštevu. Zobral som fotoaparát a išiel som na to. Pochytil ma fotografický ošial. A teraz neviem ako tie všetky foto umiestnim na stránku bez toho aby som zaplnil server ...

14.03.2013 - Nemecká firma Graf Weckerle Imperialwagen sa pohrala s úpravou modelu Ferrari 599 GTB Fiorano v programe Comte Noir. Výsledkom je vraj Fiorano s temnou dušou ...

12.03.2013 - S Ivom sme sa tentokrát vybrali na burzu do Prahy. Dojmy a pojmy z tohto výletu prinášame TU.

06.03.2013 - Môj odklon od rezinu nadobúda konkrétne rysy. Dnes parkujem do vitríny ďalšie kováky od Minichampsu. Sú to tieto tri nezrelé Citróny + ešte aj tento Fiatík.

03.03.2013 - Trochu som si poupratoval zbierku na stránke a zaparkoval som do vitríny tento nádherný model Lamborghini Countach LP 5000 Quattrovalvole 1988 od firmy IXO. A keďže sa nám blíži burza v Prahe, rozhodli sme sa spoli s Ivom, že si spravíme odbornú exkurziu v múzeu Pragovky s pokračovaním na druhý deň na burze. Možno ochutnáme aj české pivo, pozrieme obchody a hajde domou.

18.02.2013 - Pokračujeme v našom bádaní po planéte automodelových výrobcov v ďalšom pokračovaní encyklopédie - kapitola 017 Automodely značky Abrex čaká na Vás ...

10.02.2013 - Tentokrát nás zavial osud do Brna. Na burzu "1:X" usporiadavanú Klubem Přátel Techn. Muzea+SOAM - Modely Brno. Prišli, kúpili, predali a odišli. Takto jednoducho sa to napísať nedá (viac TU).

03.02.2013 - Naša Encyklopédia sa opäť rozrastá o ďaľšiu novú kapitolu. S modelmi od firmy Hongwell sa už stretol asi každý, kto chce vedieť viac, nech číta: 016 Automodely značky Cararama (Hongwell) .

02.02.2013 - Tak a máme za sebou prvú tohtoročnú burzu automodelov za sebou (v Bratislave na Mladej Garde). Začiatok roka, viac optimizmu, dobrá nálada, kamoši, sem tam aj nejaký nákup (dokonca aj knižočky), to je moja bilancia tejto burzičky. Opäť sme sa stretli - "kamaráti z mokrej štvrte" ... Trochu som vyvenčil môj fotoaparát, aby ste aj Vy, ktorí ste nemohli, videli čo za divy sveta sa tu našli. (viac TU)

Do rubriky Linky som pridal ďalšie e-shopy, ktoré možno poslúžia viac na orientáciu v automodelovom vesmíre ako na skutočné nakupovanie. Francúzi ma prekvapili jednou jedinou možnosťou úhrady, a to šekom. Na moju anglicky naformulovanú požiadavku na úhradu na bankový účet ani nereagovali. Tak len pridám jednu radu, že pokiaľ mi e-shop po vyplnení a odoslaní objednávky nepošle potvrdujúci mail - nikdy nevykonám úhradu. Predsa len je tu riziko. Seriózny e-shop je "živý", reaguje na Vaše požiadavky, pripomienky a vždy Vám zašle mailom rekapituláciu objednávky. Vyšší štandardom je zasielaní informácií o ďalších stupňoch vybavovania (tovar pripravený, prijatá úhrada, tovar odoslaný + číslo zásielky). Na základe negatívnej skúsenosti som už dávnejšie vymazal link na sľubne vyzerajúci e-shop Hekorsa. Obratom mi prišiel automatický mail - rekapitulácia objednávky, ale o výške poštovného nič. V objednávke som sa pomýlil, tak som mailom poslal opravu objednávky. Reakcia žiadna. Oznámenie o výške poštovného neprichádzalo žiadne. Skúsil som to ešte raz a nič. Takže mŕtvy obchod ?

magazín

05.01.2013 - Čas dozrel na magazín ...

 


TOPlist          Aktualizované 19. 03. 2019

          © designed yakaMOTO