autoMODELY.eu


ÚvodNovinkyVaše zbierkyMagazínMúzeumEncyklopédiaLiteratúraDiskusiaE-shopBurzyLinkyKontakt

 

 

 

Becz Eugen Hunor
Edova zbierka
pilot Viki
Radovan Rehák
yakaMOTO

 

Vaše zbierky automodelov


V tejto rubrike prezentujeme Vaše zbierky automodelov. Zašlie mi mailom podklady o Vašej zbierke - pár slov nezaškodí + niekoľko foto. Ak neradi píšete, stačí foto a Vaše meno, či pseudonym. Ja to spracujem a s radosťou umiestnim na náš web (yakaMOTO).

 

Becz Eugen Hunor

Dovoľte aby som sa predstavil ako jeden zo starších zberateľov modelov aut, dnes už dôchodca. Teraz keď to píšem, mám už 73 rokov a som zberateľom modelov aut od roku 1966. Náhoda tomu chcela, že som sa stal zberateľom modelov aut, lebo pôvodne som bol len modelár, ktorý sa venoval leteckým modelom ...   (02.11.2012 - Becz Eugen Hunor / aktualizácia 13.07.2014)

Edova zbierka

Zbieranie automobilových modelov sa u mňa začalo asi podobne ako u mnohých detí prvým Matchboxom, v mojom prípade asi v roku 1961. Mám ho doteraz, ale vzhľadom na to ako časom utrpel pri detskom hraní, obstaral som si neskôr tento model v lepšom stave. (09.05.2015 - Edo)

pilot Viki

Predstavujem Vám ďalšieho zberateľa automodelov - pilota Vikiho. Jeho zbierku si predstavíme prostredníctvom fotografií, a tie hovoria za všetko. Stovky modelov kraľujú v jeho vitrínach. (22.02.2014 - yakaMOTO)

Radovan Rehák - F1

Zbieram modely F1, a to konkrétne majstrov sveta od roku 1950, odkedy je Formula 1 oficiálna až po súčasnosť. Mierka modelov je 1:43, výrobcovia: Minichamps, Spark, TSM, Hot Wheels, ale aj Brumm, či Solido a RBA ...   Okrem majstrov sveta obsahuje moja zbierka zopár kúskov (rarít) ako napríklad monopostov prototypov, šesťkoliek, monopostov, ktoré ...   (04.01.2015 - Radovan Rehák)

yakaMOTO a jeho Coupé

Zbieram modely automobilov v mierke 1:43 v prevedení coupé, resp. s dvojdverovu karosériou, a ktoré boli vyrobené najmä v Európe v rokoch 60-tych až 80-tych. Do zbierky zaraďujem len kvalitné - do detailov prepracované modely (radšej menej ako viac). (29.09.2013 - yakaMOTO)

 


TOPlist          Aktualizované 25. 12. 2018

          © designed yakaMOTO